15 април 2023

Приведен анестизиологот кој снимал и објавувал пациенти на “тик ток”.

 

На 14.04.2023 во 23.40 часот во тетовско Одри полициски службеници го привеле В.Д. (43),постапувајќи по пријава од страна на П.В. , директор на Клиничка болница
Тетово дека В.Д.,вработен како анестезиолог во болницата, снимал и објавувал преку мрежата "тик ток" лекарски персонал и пациенти на кои им се пружала лекарска помош.Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.