01 април 2023

Приведени двајца крадци од Скопје, расчистени 3 кривични дела извршени во Неготино

Денеска (01.04.2023) во 09.30 часот на автопатот А-1, Скопје-Гевгелија, кај клучка Неготино, од страна на полициски службеници од ОВР Неготино од слобода се лишени Х.К.(52) и М.С.(54), двајцата од Скопје.

Тие се сомничат дека 30.03.2023 во Неготино извршиле 3 кривични дела тешка кражба на дрзок начин. Кражбите ги извршиле во интервалот од 12.05 часот до 12.30 часот, при што на три жени од Неготино од ташните им одзеле паричници со пари и лични документи.

По целосно документирање на случаите ќе следат кривични пријави, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело по чл.236.ст.3 од Кривичниот законик.