Вести

22 март 2023

Пронајдена дрога во Прилеп , приведено едно лице

 

 

 

На 22.03.2023 во 18.20 часот во Прилеп од страна на полициски службеници од СВР Битола ,надворешна канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп при преглед кај В. А.(54)од Прилеп била пронајдена бела грутчеста материја.Лицето е лишено од слобода и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.