17 март 2023

Приведена битолчанка, дел од украденото вратено на сопственикот

На 17.03.2023 во 11.45 часот полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода С.К. (20) од Битола. Таа се сомничи дека на 16.03.2023 околу 17.00 часот извршила разбојничка кражба во дом на улица „8 Септември“ при што одземала златен и сребрен накит.

Дел од пронајдените предмети се одземени и вратени на сопственикот. Лицето било приведено во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.