23 јануари 2023

Приведен крадец од Тетово, украденото вратено на сопственикот

На 22.01.2023 во 10.45 часот пред угостителски објект на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода К.В.(28) од Тетово.

Тој се сомничи дека претходно во угостителски објект одзел пари од паричник на едно лице. Одземените пари биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.
По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.