30 ноември 2022

Претрес во Кочани, приведен дилер

На 29.11.2022 во Кочани, полициски службеници од СВР Штип - ОВР Кочани го лишиле од слобода Д.Ј.(23) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Д.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.