23 ноември 2022

Претрес во скопска Гази Баба, пронајдена дрога, приведен дилерНа 22.11.2022 во 20.05 часот во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(19) од Скопје.
При претрес во неговиот дом, на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и една вага.
По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.