23 септември 2022

Приведен скопјанец за издржување затворска казна


Денеска (23.09.2022) во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје - Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар – тим потраги го лишиле од слобода И.Љ.(69) од Скопје. Тој бил баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.