22 септември 2022

Приведено лице во Кавадарци за издржување затворска казн

На 21.09.2022 на ул.„Шишка“ во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци, со судска наредба, го привеле Р.С.(43) од Кавадарци за издржување казна затвор од една година.
Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на затворската казна.