15 јануари 2022

Приведено лице од струшко за издржување на затворска казна

 На 14.01.2022 во селото Праленик, општина Центар Жупа, од страна на полициски службеници од ОВР Дебар е приведен Е.Ј.(35) од селото Праленик. За него била издадена наредба од Основниот суд во Дебар, со која се барал за издржување казна затвор.

Е.Ј. е спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор-Струга“ за издржување на казната.