13 јануари 2022

Приведен крадец од Гостивар, одземеното ќе биде вратено на сопствениците

На 12.01.2022 во 18.15 часот полициски службеници од СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода лицето П.Е. (35) од Гостивар, поради сомнение дека сторил кривични дела „тешки кражби“, извршени во текот на декември 2021 година од деловни објекти во Гостивар. Притоа кај него биле пронајдени и одземени повеќе предмети кои потекнуваат од кривичните дела, кои ќе им бидат вратени на сопствениците.
П.Е. е приведен и задржан во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.