13 јануари 2022

Приведен криминалец баран со потерница за затворска казна од две години

На 12.01.2022 во 13.40 часот од Оперативен тим потраги на ул.„50. дивизија“ бил лишен од слобода М.Т.(55) од Скопје. За него била распишана централна потерница, по наредба од Основен суд Скопје 1, за издржување на затворска казна во времетраење од 2 години во врска со кривично дело по чл.247 од Кривичниот законик. Тој ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.