05 декември 2021

68 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Охрид

Денеска (05.12.2021) од 11.00 до 15.00 часот на подрачјето на СВР Охрид спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле санкционирани 68 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената брзина. Од нив, 20 на територија на Охрид, 29 на територија на Струга, 12 на територија на Кичево, а седум на територија на Дебар.
Aпелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.