23 ноември 2021

Приведено лице на подрачјето на Гази Баба за издржување казна затвор

На 22.11.2021 година во 14:35 часот од полициски службеници на Оперативен тим потраги во нас.„Гоце Делчев“, на подрачјето на Гази Баба, бил лишен од слобода А.А.(42) од Скопје. Тој се барал по потерница од Основен кривичен суд Скопје, за издржување казна затвор. А.А. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.