16 октомври 2021

Приведено лице барано со потерница


На 14.10.2021 во 16.10 часот во с.Долно Соње, општина Сопиште, полициски службеници од Оперативен тим потраги ја лишиле од слобода А.В.М.(46) од Скопје која се барала со потерница за издржување затворска казна.

Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.