28 септември 2021

Приведен криминалец од Тетово баран по потерница


Денеска (28.09.2021) во 07 часот на ул.„146“ во Тетово, полициски службеници од Полициската станица Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Р.Х.(31) од Тетово за издржување на казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 140 став 1 од Кривичниот законик. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.