27 септември 2021

Приведено лице од Кочани, кај него е пронајдена дрога


Денеска (27.09.2021) во 03.00 часот на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, полициски службеници службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода К.М.(21) од Штип затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.