16 септември 2021

Расчистена кражба, приведено едно лице


Денеска (16.09.2021) во Полициската станица Бит Пазар бил извршен службен разговор со В.А.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба” извршена во текот на јуни 2021 година. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик.