11 јуни 2021

Приведени две лица од тетовско, пронајдена дрога


На 10.06.2021 во 21.00 чaсот на ул.„Иво Рибар Лола“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода С.Б.(24) од с.Требош, тетовско и С.А.(25) од с.Џепчиште, тетовско, затоа што при преглед кај нив била пронајдена и одземена марихуана.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.