09 јуни 2021

Приведен дилер, пронајдена дрога 


Денеска (09.06 2021) полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиена судска наредба од Основен кривичен суд- Скопје, извршија претрес во дом кај Ѓ. С. (42) од Скопје и при претресот е пронајдена кафеава прашкаста материја и дигитална вага.Лицето е приведено во ПС Центар и против него ќе се поднесе соодветна пријава