09 јуни 2021

Претрес во струшко, пронајден пиштол


На 08.06.2021, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.Ч.(42) од струшкото село Драслајца, При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле пиштол и 10 куршуми калибар 16 милиметри за ловна пушка кои нелегално ги поседувал. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.