01 мај 2021

Приведен тетовец по распишана потерница за издржување на казна затвор


На 30.04.2021 во 22.15 часот на ул.„Ленин“ во Тетово, од страна на полициски службеници од СВР Тетово, по распишана потерница и добиена судска наредба, бил приведен Н.А.(48) од Тетово, осуден на казна затвор.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на затворската казна.