25 ноември 2020

Приведен скопјанец баран со потерница

 

 На 24.11.2020 во 19.40 часот  на  бул.„8-ми Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Лицето е спроведено  во Казнено поправна установа„Идризово“ за издржување на казната.