21 ноември 2020

68 санкционирани возачи во Центар

 

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Центар се изречени вкупно 68 мерки, меѓу кои 5 за возење без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани возила, 2 санкции за непоседување зимска опрема и 9 мерки за возење под дејство на алкохол.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.