19 ноември 2020

Приведен бегалец од затвор од тетовско осуден на 15 години

 

Денеска (19.11.2020) во 16:00 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потраги и Единицата за специјални задачи на планинскиот пат над село Гермо-тетовско го приведоа Ј.Џ. (30) од с.Гермо по распишана потерница поради бегство од затвор во врска со чл.123 ст.2 и чл.396 ст.2 од КЗ на РСМ.  Ј.Џ. е осуден на 15 години казна затвор, а за доиздржување има девет години. Лицето ќе биде спроведено во казнено поправна установа.