18 октомври 2020

Приведен битолчанец за издржување затворска казна

 На 18.10.2020 во 10.50 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Полициска станица Карпош и Полициска станица Битола, постапувајќи врз основа на судска наредба, го привеле Љ.Н.(63) од Битола, за кого биле распишани централна и меѓународна потерница за издржување на казна затвор од една година и шест месеци. Тој бил спроведен во Казнено-поравната установа Затвор – Идризово.