7 Мај - Ден на македонската полиција 2024 - централна прослава
07 мај 2024
Промоција на нови полициски службеници, генерација 2023-2024
27 април 2024
Свечена церемонија повод 79 години од формирањето на ОЗОЛО
19 февруари 2024
Спасовски во македонската Амбасада во Вашингтон, САД
13 јануари 2024
Новодогишно дружење со децата на припадниците на САЕ Тигар, ЕБР и ЕОП
30 декември 2023
Предновогодишни дружење со децата од 11 Октомври и 25 Мај
21 декември 2023
Испишана историја - медикоптер на МВР со медицинска опрема за итен транспорт
17 декември 2023
Ден на Одделот за воздухопловни единици
27 ноември 2023
Спасовски: Полицијата со нулта толеранција на сите форми на родово-базирано насилство
24 ноември 2023
Отворање на нов објект на Оддел за форензички испитувања
25 октомври 2023
Оддел за воздухопловни единици - гаснење пожари
16 октомври 2023
Министерот Спасовски, по повод „Детската недела“, го отвори својот Кабинет за најмладите
03 октомври 2023
Селекција кандидати ЕБР и САЕ Тигар - Полициски камп Белица
01 октомври 2023
32 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ - Презентација на вежби, опрема и возила. МВР за граѓаните
08 септември 2023
22 Години Единица за брзо распоредување. Секогаш, секаде!
23 август 2023
Спасовски во посета на кандидатите за полициски службеник во Центарот за обука Идризово
11 јули 2023
Логорување во Лазарополе заедно со студентите од Факултетот за безбедност
28 јуни 2023
Отворње на 79 реконструиран објект на МВР - Зградата на Единицата за службени кучиња К9
15 јуни 2023
Работна средба со Одделот за воздухопловни единици при МВР
25 мај 2023
Доделени плакети и благодарници во име на министерот Спасовски за Организацискиот одбор, нивните тимови, пријателите и соработниците за организацијата на 50. Европска регионална конференција на ИНТЕРПОЛ
18 мај 2023
Одбележан 7 Мај Денот на македонската полиција
07 мај 2023
кампања на МВР и МПС, „МВР за граѓаните - заедница, доверба, одговорност“
25 март 2023
Запленета дрога вредна половина милион евра, откриена лабораторија за производство на амфетамин во Скопје, приведени седум лица
17 март 2023
Oдбележување 42 години од САЕ ТИГАР:
13 март 2023
78 години постоење на Одделот за заштита на определени личности и објекти
17 февруари 2023
Нов концепт на исхрана за специјалните единици
16 февруари 2023
Одбележување на Свети Трифун во Тиквешкиот регион
14 февруари 2023
Вежба Единица за службени кучиња, ОСПО, ОВЕ, Антитерористичка единица
25 јануари 2023
Директорот Тасевски на одбележување на Денот на Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје
29 декември 2022
Предновогодишна дружба со децата од Јавните установи „25 Мај” и „11 Октомври”
28 декември 2022
Предавање на германска донација во возила и опрема
05 декември 2022
Министерот Оливер Спасовски заедно со бугарскиот заменик министер за внатрешни работи Венцислав Катинов на демонстрација на заедничка вежба на специјалните антитерористички единици од двете држави
25 ноември 2022
78 реконструиран објкет ЕВР ГАзи Баба
14 ноември 2022
Спасовски – Келер-Сутер по потпишување на Меморандум за разбирање воспоставуваме партнерство во областа на миграцијата
07 ноември 2022
Министерот Спасовски учествува на Прашкиот процес
24 октомври 2022
Министерот Спасовски учествува на Берлинскиот процес
20 октомври 2022
Министерот Спасовски во посета на Кралство Холандија
29 септември 2022
Министерот Спасовски оствари средби со раководството на Генералниот секретаријат на ИНТЕРПОЛ во Лион
16 септември 2022
Реализирана билатерална средба на министерот Спасовски со неговиот романски колега Боде, на која беа потпишани и два документа за зацврстување на соработката
15 септември 2022
Ден на независноста - Презентација на вежби, опрема и возила на МВР
08 септември 2022
Спасовски: ОВР Делчево 76 реконструирани објекти, опремена и задоволна полиција – вистински сервис за граѓаните
07 септември 2022
Одбележување на Денот на формирањето на Единицата за брзо распоредување - ЕБР
23 август 2022
Свечена промоција на новите полициски службеници, генерација 2021-2022
20 август 2022
После 41 година САЕ Тигар доби вагони за обука за решавање кризна ситуација
29 јули 2022
Спасовски во посета на 75-иот реконструиран објект на ОВР Берово
11 јули 2022
Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
28 јуни 2022
Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД
16 мај 2022
Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција
07 мај 2022
Министерот Спасовски положи свежо цвеќе на споменикот во кругот на МВР по повод 7 Мај – Денот на македонската полиција
07 мај 2022
Во чест на Денот на полицијата – 7 Мај, промовирана монографијата „МВР за граѓаните 2017-2021“
06 мај 2022
Министерот Спасовски во Атина на Министерска конференција во рамки на претседавање на Елинска Република со Процесот за соработка на Југоисточна Европа
04 мај 2022
Чествување на 7 Мај - Денот на полицијата Струмица, Крушево, Струга, Крива Паланка, Велес
30 април 2022
Реализирана обука за припадниците на хеликоптерската единица на МВР за мисии при справување со пожари
29 април 2022
Оперативно-тактичка вежба „Пролет-22"
20 април 2022
Донација од возила и опрема од германската амбасада за Одделот за гранични работи и миграција
12 април 2022
Центарот за полициска обука доби Сертификат за меѓународна акредитација
30 март 2022
Спасовски во посета на 72-иот реновиран објект – Одделот за заштита на определени личности и објекти
24 март 2022
Потпишување на Имплементациски протокол помеѓу Владата на Република Северна Македонија и Владата на Република Словенија за борбата против трговијата со луѓе
18 март 2022
Тактичко-показна вежба на припадници на „Тигар“ - „Упад во објект од воздух и копно“
14 март 2022
Јубилеј 41 година - САЕ Тигар
13 март 2022
Пуштање во употреба на 71-иот реновиран објект на МВР - ЕВР Карпош
11 март 2022
Тактичко-показна вежба на Специјална антитерористичка единица - Тигар - Упад во објект по копнен, воден и воздушен пат и апсење на вооружена криминална група
04 март 2022
Министерот Спасовски во Виена учествува на Министерска конференција во рамки на иницијативата „Платформа за заедничка координација“
22 февруари 2022
Пуштање во употреба на 70-тиот реновиран објект: ОВР- Прилеп
01 јануари 2022
Министрите Спасовски и Шахпаска на предновогодишно дружење со децата од Јавната установа за згрижување деца "25 Мај"
24 декември 2021
69 реконструирани полициски објекти: Министерот Спасовски направи увид на три завршени објекти во Кривогаштани и во Крушево
20 декември 2021
Пуштен во употреба реновираниот објект во ПЦ„Ѓорче Петров“ наменет за сместување на полициски службеници од целиот регион, кои учествуваат во заеднички обуки и вежби
17 декември 2021
Предадена донација на возила за потребите на Единицата за службени кучиња на МВР од страна на Мисијата на ОБСЕ во Скопје
16 декември 2021
Кампања за превенција од злоупотреба на пиротехнички средства
14 декември 2021
Комплетно реконструирани 66 објекти на МВР, министерот Спасовски изврши увид на објектот на ОВР Пробиштип
13 декември 2021
Спасовски oд Министерскиот форум ЕУ-ЗБ: Основен предуслов за успешно справување со глобалните безбедносни предизвици е ефикасната меѓународна соработка
02 декември 2021
Министерот Спасовски на конференција за мигрантската криза и земјите од Балканско-Јадранскиот регион
13 ноември 2021
Меѓународна „НАТО-ЕАДРЦЦ“ вежба - „Северна Македонија 2021“
20 септември 2021
Симулациската вежба за размена на информации во реално време
15 септември 2021
Пуштање во употреба на 60-ти реновиран објект: СВР - Куманово
06 септември 2021
Реновиран објектот на Полициското одделение Чашка
28 август 2021
Јубилеј - 20 години од основањето на Единицата за брзо распоредување - ЕБР
23 август 2021
Министерот Спасовски во посета на реконструираното полициско одделение Ростуше
04 јуни 2021
Завршна вежба на кандидатите за прием во Специјалните единици на МВР 2021
30 мај 2021
7 Мај - Ден на македонската полиција 2021
07 мај 2021
Увид во новиот реконструиран објект на ОВР Ресен - 55-иот реновиран објект од 2017
06 мај 2021
Свечена промоција на полициски службеници, генерација 2019-2020
27 март 2021
Одбележувањето на 40 години јубилеј од формирањето на Специјалната Антитерористичка Единица - Тигар
13 март 2021
Нова опрема за полициските службеници од Одделението за претходница и сообраќајно ескортно обезбедување
04 март 2021
Показни вежби на елитните единици на МВР на Пониква
19 јануари 2021
Свечено пуштање во употреба на стрелиштето во касарната „Илинден“ во Скопје
27 декември 2020
Берлински процес 2020
16 октомври 2020
Средба на министерот Спасовски со бугарскиот министер Терзијски, потврдена одличната соработка меѓу двете полиции
15 октомври 2020
Учество на министерот Спасовски на седницата на Локалниот совет за превенција на Општина Гази Баба
09 октомври 2020
Работна средба на раководството на МВР и репрезентативниот полициски синдикат со претставниците на Одделот за специјални полициски операции
10 март 2020
Донација од Сојузна Република Германија за Министерството за внатрешни работи
10 март 2020
Две работни средби на министерот Наќе Чулев
10 март 2020
Министерот Чулев во работна посета на СВР Тетово и ОВР Гостивар
10 март 2020
Министерот Наќе Чулев во работна посета на ПО Шуто Оризари
10 март 2020
Средба на министерот Наќе Чулев со амбасадорот на Руската Федерација Сергеј Баздникин
10 март 2020
Зајакнување на капацитетите за координација во спречувањето на насилниот екстремизам и борба против тероризмот“ - ИПА 2016
10 март 2020
Промовирани новиот објект на Полициското одделение Камењане и реновираниот објект на Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај - Тетово
01 јануари 2020
Традиционален новогодишен брифинг со медиумите: Криминалитетот е намален, довербата на граѓаните во полицијата значително расте
30 декември 2019
Одбележан стартот на изградба на новиот објект за крим-техника, со современа форензичка лабораторија на МВР
25 декември 2019
Министрите Спасовски и Царовска на предновогодишно дружење со децата од малите групни домови од „25 Мај“ и „11 Октомври“
23 декември 2019
Форум на отпорност на западен балкан во организација на Меѓународниот републикански институт и МВР на Бугарија
13 декември 2019
50 години постоење на Хеликоптерската единица
27 ноември 2019
Министерски форум за правда и внатрешни работи
19 ноември 2019
Министерот Спасовски во посета на Граничниот премин Јажинце, СВР Тетово и општина Брвеница
12 ноември 2019
Санирана и реновирана полициската станица во Валандово
06 ноември 2019
Министерот Спасовски во посета на кампот Белица, каде е во завршна фаза дрил тест за селекција на кандидатите за специјалните единици
03 ноември 2019
Oперативно-тактичка вежба „ПЛЕН“
22 октомври 2019
МВР за граѓаните 2019
25 мај 2019
38 години од формирањето на Единицата за специјални задачи
13 март 2019
Превенција :„,,Не оставајте вредни предмети во Вашиот автомобил”
20 февруари 2019
Министерот Спасовски на Шестата министерска конференција од Будимпештанскиот процес
20 февруари 2019
Министерот Спасовски во Центарот за обука
09 ноември 2018
Хелихоптерска единица МВР 07.11.2018
07 ноември 2018
Опремена полиција-безбедни граѓани: Нови комплети униформи за припадниците на ЕСЗ
22 октомври 2018
Нов Објект за тактички вежби - куќа за пукање во Ѓорче Петров
20 јуни 2018
7-ми мај Ден на македонската полиција
07 мај 2018
МВР за граѓаните: Градски стадион Штип
06 мај 2018
МВР за граѓаните: Полицијата ги презентираше своите можности со показна вежба во Охрид
05 мај 2018
МВР за граѓаните: Касарна Ѓорче Петров
04 мај 2018
37 години од формирањето на Единицата за специјални задачи
13 март 2018
Прес конференција на Директорот на БЈБ 04.03.2018
04 март 2018
Промовирани 609 кандидати за полициски службеници
03 март 2018
Пуштена во употреба новата зграда на полициската станица во Ѓорче Петров
21 декември 2017
Донација од ЕУ за МВР во вредност од околу четири милиони евра
14 декември 2017
ВИП 2017
21 октомври 2017
Министерот Спасовски ги отвори Синдикалните игри и средби во Охрид
15 септември 2017
Посета на амбасадорот на Германија на МВР
12 септември 2017
Традиционална хуманитарна акција на амбасадата на САД и Црвениот крст
12 септември 2017
Прес конференција на министерот Спасовски: МВР во првите сто дена
12 септември 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Европската унија во Република Македонија, Самуел Жбогар.
12 септември 2017
Министерот Спасовски на Конференција на министри на земјите кои се дел од процесот Брдо
08 септември 2017
Министерот Спасовски го посети СВР Охрид
05 септември 2017
Министерот Спасовски на меѓународна научна конференција во Охрид
05 септември 2017
Министерот Спасовски во официјална посета на Унгарија
25 август 2017
Министерот Спасовски на работна средба со Директорот на Генералната дирекција на полиција на Република Турција г.Селами Алтинок
23 август 2017
Средба на министерот Спасовски со лидерите на верските заедници: Осуда за обидите за создавање на нетрпеливост или верска омраза меѓу граѓаните
26 јули 2017
Средба на министерот Спасовски со претставникот на УНИЦЕФ во РМ
21 јули 2017
Нови 15 комбиња за Единицата за брзо распоредување
19 јули 2017
Средба на министерот Спасовски со шефот на Канцеларијата за врски на Република Грција
14 јули 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Република Унгарија
14 јули 2017
Средба на министерот Спасовски со Алиса Смарт, прв секретар за миграции и визи
06 јули 2017
Средба на министерот Спасовски со Амбасадор на УНДП Луиза Витон
05 јули 2017
Посета на ПО Ростуше
01 јули 2017
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на Британска Амбасада во РМ,
30 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Јапонија
29 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со делегација на Советот на Европа
28 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Република Полска
28 јуни 2017
Министерот Спасовски и амбасадорот Безак ги посетија словачките полицајци на јужната граница
23 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со Средба со Суб Регионален Координатор за Западен Балкан на ИОМ
22 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Австрија
22 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Босна и Херцеговина
21 јуни 2017
Посета на холандскиот амбасадор
21 јуни 2017
Министерот Спасовски на Министерска конференција во Будимпешта
20 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со Државниот секретар на МВР на Словенија
19 јуни 2017
Средба со делегација од Факултетот за безбедност
16 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со претседателот на Советот на европските полициски синдикати
16 јуни 2017
Чешка донација за МВР
16 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Република Словенија
15 јуни 2017
Средба со хрватската амабасадорка на МВР
15 јуни 2017
Посета на израелскиот амабасадор на МВР
14 јуни 2017
Посета на италјанскиот амбасадорот на МВР
14 јуни 2017
Посета на началникот на Канцеларијата за врски на НАТО
12 јуни 2017
Подготовка за Супер купот на УЕФА
10 јуни 2017
Мерцедесот од 600.000 евра пред јавноста
10 јуни 2017
Средба со Амбасадорот на ЕУ во РМ
09 јуни 2017
Посета на амбасадорката на ОБСЕ
09 јуни 2017
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Албанија
09 јуни 2017
Посета на турската амбасадорката на МВР
08 јуни 2017
Посета на американскиот амбасадор на МВР
08 јуни 2017
Посета на село Порој
06 јуни 2017
Посета на францускиот амбасадор на МВР
06 јуни 2017
Оливер Спасовски ја презеде министерската функција во МВР
01 јуни 2017
Во Центарот за обука при МВР се одржа работилница на тема „Синтетички дроги и нови психотропни супстанци“
19 мај 2017
Oдбележување на 7-ми Мај, Денот на македонската полиција
08 мај 2017
Средба на министерот Нухиу со Амбасадорот Кристијан Строхал, како специјален претставник на Претседавачот на ОБСЕ
05 мај 2017
Министерот Нухиу и Амбасадор на Словачката Република во РМ Мартин Безак потпишаа меморандум на разбирање
05 мај 2017
Министерот за внатрешни работи Нухиу во посета на семејството Фазлиу од Куманово
27 април 2017
СРЕДБА НА МИНИСТЕРОТ НУХИУ СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА ЕВРОПСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ
26 април 2017
Средба на министерот Нухиу со италијанскиот амбасадор
25 април 2017
Промоција на извештајот од импакт евалуацијата на обуката за законот за кривична постапка
20 април 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со Амбасадорот на Р. БиХ во РМ, Н.Е. г-ѓа Лепа Бабиќ
12 април 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со амбасадорката на Република Турција во Македонија Тулин Еркал Кала
05 април 2017
Поздравно обраќање на министерот Нухиу на средбата со донаторска заедница во организација на МАРРИ
05 април 2017
Конференцијата во организација на Легис, на тема: „Минато, сегашност и иднина“
27 март 2017
Националната вежба за проценка на ризици и вежби за управување со кризни ситуации, во организација на ОБСЕ – Скопје
27 март 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со членовите на мисијата на УНХЦР
24 март 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со Делегација од Германскиот Бундестаг
16 март 2017
13-ти Март- Ден на Единицата за специјални задачи „Тигар“
14 март 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со Средба со Унгарскиот Амбасадор во РМ Др. Ласло Иштван Дукс
13 март 2017
Поднесена кривична против еден од напаѓачите на екипата на А1он
09 март 2017
Средба на министерот Нухиу со Амбасадорот на Франција
03 март 2017
Почеток на часови на изучување на француски јазик
01 март 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со г-ѓа Аргентина Забадос Регионален Директор на организацијата за миграции ИОМ
22 февруари 2017
Министерот Нухиу во посета на Штип
21 февруари 2017
Mинистерот за внатрешни работи д-р Агим Нухиу го посети селото Дебреште
17 февруари 2017
Завршна вежба од обуката на припадниците на специјалните единици
13 февруари 2017
Донација од 33 теренски возила за МВР
10 февруари 2017
Министерот Нухиу на конференција во Виена
08 февруари 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со амбасадот на Чешката Република во Република Македонија, Мирослав Рамеш
07 февруари 2017
Донација од СР Германија за Одделот за гранични работи и миграција
06 февруари 2017
Министерот Нухиу на свечената промоција на дипломирани студенти на Факултетот за безбедност
01 февруари 2017
Реновирање на просториите на управните служби во Тетово
27 јануари 2017
Министерот Нухиу во посета на СВР Куманово
26 јануари 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со Невладини организации
25 јануари 2017
Министерот Нухиу во посета на ПС Прилеп
20 јануари 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со г. Стивен Дејвис, Шеф на Одделот за безбедност и соработка со заедниците при Мисијата на ОБСЕ во Скопје
16 јануари 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со словачкиот амбасадор Мартин Безак
16 јануари 2017
Посета на министерот Нухиу на неколку социално загрозени семества во Велес и велешко
13 јануари 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со Амбасадорот Н.Е. г-дин Самуел Жбогар, Шеф на Делегацијата на Европската Унија во РМ
12 јануари 2017
Средба на министерот д-р Агим Нухиу со американскиот амбасадор Џес Л. Бејли
11 јануари 2017
Mинистероти д-р Агим Нухиу ја посети ПС за гранични проверки Аеродром “Александар Велки“
06 јануари 2017
Mинистерот д-р Агим Нухиу присуствуваше на увид на случена сообраќајна незгода
05 јануари 2017
Министерот д-р Агим Нухиу, во посета на СВР Скопје
01 јануари 2017
Министерот за внатрешни работи д-р Агим Нухиу ја посети Специјалната болница за гинекологија и акушерство “Мајка Тереза“ во Чаир
01 јануари 2017
Министерот Нухиу оствари протоколарна средба со г-ѓа Mикаела Швајцер-Блум, Заменик шеф на мисијата на Амбасадата на Соединетите Американски Држави
30 декември 2016
Средба на министерот Нухиу со кандидатите за полициски службеници
30 декември 2016
Министерот Спасовски во посета на СВР Битола
29 ноември 2016
Потпишување декларација за спречување и заштита од различни форми на насилство врз жените и семејното насилство
25 ноември 2016
Министерот Спасовски на работилница за управување со стресот при работа
24 ноември 2016
Средба на министерот Спасовски со Делегацијата на Ад хок комисијата за набљудување на изборите
22 ноември 2016
Донација од ОБСЕ за МВР
18 ноември 2016
Средба на министерот Спасовски со Лукаш Холуб, претставник на делегација на ЕУ
17 ноември 2016
Средба на министерот Спасовски со набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР
17 ноември 2016
Министерот Спасовски во посета на СВР Струмица
16 ноември 2016
Делегација на МВР положи свежо цвеќе на Спомен костурницата во Куманово
11 ноември 2016
Средба на министерот Спасовски со командантот на КФОР
09 ноември 2016
Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Германија
09 ноември 2016
Министерот Спасовски во посета на СВР Тетово
08 ноември 2016
Средба на министерот Спасовски со претставници на дипломираните криминалисти
04 ноември 2016
Средба на министерот Оливер Спасовски со словачкиот амбасадор Мартин Безак
03 ноември 2016
Средба на министерот Оливер Спасовски со невладини организации
02 ноември 2016
Посета на општина Куманово
26 октомври 2016
Министерот Спасовски во посета на СВР Велес
25 октомври 2016
Средба на министерот Оливер Спасовски со Амбасадорот на Република Словенија
25 октомври 2016
Средба на министерот Оливер Спасовски со Амбасадорот на Република Полска Јацек Мултановски
20 октомври 2016
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Унгарија
19 октомври 2016
Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Турција Омур Шолендил
19 октомври 2016
Презентација на истражување на тема „Напорите на Република Македонија во спротиставувањето на насилниот екстремизам- поглед од граѓанското општество“
19 октомври 2016
ОБУКА ЗА ШЕСТ ВРАБОТЕНИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ЗА МЕЃУНАРОДНИТЕ СТАНДАРДИ: ISO
18 октомври 2016
Потпишана за измена на колекивниот договор на МВР
17 октомври 2016
Министерот Спасовски на конференција „Влијанието на глобалните безбедносни предизвици на Европа и Западниот Балкан и начини за справување со истите“
14 октомври 2016
Промовирание 654 кандидати за полициски службеници
08 октомври 2016
Министерот Спасовски во посета на СВР Куманово
06 октомври 2016
Средба на министерот Спасовски со новоименуваниот Амбасадор на Француската Република во РМ, Кристијан Тимоние
04 октомври 2016
Министерот Спасовски во посета на СВР Скопје
03 октомври 2016
Министерот Спасовски на научно стручна дебата „Функционирање на безбедносниот систем во кризна и сложена безбедносна состојба“
03 октомври 2016
Дополнителниот заменик на министер за внатрешни работи Др. Оливер Андонов го прими словачкиот амбасадор Мартин Безак
03 октомври 2016
Министерот Спасовски на Есенскиот состанок на Парламентарното собрание на ОБСЕ
02 октомври 2016
Средба на дополнителен заменик на министерот Андонов со унгарскиот контингент на граничната полиција
01 октомври 2016
Средба на дополнителен заменик на министерот Андонов со унгарскиот заменик амабасадор г-дин Иштван Ласло Дукс
30 септември 2016
Средба на дополнителен заменик на министерот Андонов со преставникот на ОБСЕ Стивен Дејвис шеф на оделот за јавна безбедност
30 септември 2016
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на Државата Израел во РМ, г-дин Дан Оријан
28 септември 2016
Средба на министерот Спасовски со Шефот на Одделот за сигурност и поддршка на заедници на ОБСЕ г. Стивен Дејвис
28 септември 2016
Средба на министерот Спасовски со новоименуваниот Амбасадор на Р. Италија г-дин Карло Ромео
28 септември 2016
Крива Паланка победник на турнирот „Македонски херои“
26 септември 2016
Министерот Спасовски го прогласи за отворен турнирот „Македонски херои“
25 септември 2016
Во посета на македонските и словачките полицајци
23 септември 2016
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на ЕУ во РМ, Н.Е. г. Самуел Жбогар
22 септември 2016
Средба на министерот Спасовски со Деканот на Факултето за Безбедност, Проф. д-р Оливер Бачановиќ и продеканите
22 септември 2016
Дополнителниот заменик на министер за внатрешни работи Др. Оливер Андонов го прими словачкиот амбасадор Мартин Безак
21 септември 2016
Министерот Спасовски на Конференција „Нерегуларната миграција како еден од предизвиците на Македонија денес“
21 септември 2016
Министерот Спасовски на Конференција за промоција на проектот „Јакнење на почитувањето на човековите права при полициското постапување“
21 септември 2016
Дополнителниот заменик министер д-р Оливер Андонов одржи предвање во центарот за обука
20 септември 2016
Средба на Министерот Спасовски со Мохамед Ариф претставник на УНХЦР
09 септември 2016
Конференција на тема „ Зајакнување на регионалната полициска соработка во областа на утврдени закани
09 септември 2016
Посета на дополнителниот заменик министерот Андонов на прославата од петгодишнината на музејот на македонската борба
07 септември 2016
Благодарница за ангажманот на МВР за време на поплавите
29 август 2016
10- годишнината од стапувањето на сила на Факултативниот протокол кон Конвенцијата против тортура
29 август 2016
Промоција на 25 нови возила за граничната полиција
29 август 2016
Амбасадорски Совет
24 август 2016
Претседателот Иванов додели ордени за воени заслуги на Одделот за гранични работи и миграции и Единицата за обука и поддршка при МВР
19 август 2016
Средба на министерот Чавков со норвешкиот амбасадор Арн С. Бјорнстад
10 август 2016
Посета на поплавените места во реонот на град Скопје
08 август 2016
Физички проверки на кандидатите за полициски службеници
03 август 2016
Донирани нови 24 возила за Граничната полиција од ИОМ
28 јули 2016
Средба на министерот Чавков со американскиот амбасадор Џес Л. Бејли
27 јули 2016
СЕРТИФИКАТ ЗА АКРЕДИТАЦИЈА на Одделот за криминалистичко технички испитувања и вештачења Бр. ЛТ-066
26 јули 2016
Показна вежба „Справување со нарушен ЈРМ на концерт“
23 јули 2016
На ГП Табановце презентиран Мобилниот систем за снимање со камери
22 јули 2016
ФОРУМ ЗА ИНВЕСТИЦИИ ОД ДИЈАСПОРАТА
21 јули 2016
Заменик Министерот Агим Нухиу го посети привремениот граничен премин „Свети Наум“
19 јули 2016
Средба на Министерот м-р Митко Чавков со Амбасадор на Република Унгарија Н.Е. Јожев Бенце пред завршување на неговиот мандат во земјава
29 јуни 2016
Потпишување на Меморандум за соработка помеѓу МВР на РМ и АМСМ
29 јуни 2016
Средба со Делегација на Парламентарното собрание на НАТО
28 јуни 2016
Претседателот Иванов во посета на МВР
24 јуни 2016
Посета на ЕСЗ и ЕБР
23 јуни 2016
Прес конференција мобилен систем за снимање со камери наменет за мобилната единици за безбедност во сообраќајот на патиштата
16 јуни 2016
Тактичко показна вежба на ЕБР за гаѓање со оклопни возила
05 јуни 2016
Нови решенија за 228 полициски службеници
03 јуни 2016
Потпишување на Договор за акредитација, помеѓу МВР и Институтот за акредитација на РМ
30 мај 2016
Полскиот министер за внатрешни работи во посета на Република Македонија
24 мај 2016
Потпишување на договорите за вработување на 400 полициски службеници
19 мај 2016
Дипломатски брифинг за активностите на Регионалната иницијатива за азил, бегалци и миграција – МАРРИ.
18 мај 2016
Вежба за практична употреба на средство за принудно запирање на возила „Стингер“
16 мај 2016
Средба на министерот Спасовски со претставници на Јапонска агенција за меѓународна соработка
10 мај 2016
7ми Мај ден на полицијата
06 мај 2016
Одликувања за ЕСЗ, ЕБР и за загинатите полицајци во Куманово
05 мај 2016
Средба министерот Спасовски со Амбасадорот на Република Полска во РМ г. Јачек Мултановски
28 април 2016
Одбележани 15 години од загинувањето на македонските бранители кај Вејце
28 април 2016
Средба министерот Спасовски со Делегацијата на Ад-хок Комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, за набљудување на предвремените избори во РМ
27 април 2016
Средба на министерот Оливер Спасовски со Јан Петерсен, шеф на Мисијата на ОДИХР
22 април 2016
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на Република Словачка во РМ, г-дин Мартин Безак
20 април 2016
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на Република Турција Омур Солендил
19 април 2016
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Унгарија, Н.Е. Др. Јожеф Бенце
15 април 2016
Министерот Спасовски го посети повредениот полицаец од вчерашниот обид за насилен влез на мигрантите
11 април 2016
Донација од Република Чешка за македонската полиција
31 март 2016
Заедничка тактичка вежба во СЦ „Борис Трајковски“
28 март 2016
Министерот Спасовски во посета на полициско одделение Матејче
26 март 2016
Претставување на системот за присилно запирање „Стингер“
25 март 2016
Средба на министрите за внатрешни работи и одбрана на Македонија и Бугарија
18 март 2016
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на ЕУ г-дин Аиво Орав и г. Бартон Путни
18 март 2016
Средба на Министерот Спасовски и Дејвид Лидингтон Министер за Европа на В.Британија
17 март 2016
Средба на министерот Спасовски со Амбасадорот на Кралството Холандија, г. Вилем Пломп
17 март 2016
Студенти од Факултетот за безбедност во посета на МВР
17 март 2016
Средба на министерот Спасовски со претставници на семејствата на загинатите бранители од 2001 година
11 март 2016
Средба со г. Томаж Бочек, Специјален претставник на Генералниот Секретар на Советот на Европа за миграција и бегалци;
11 март 2016
Посета на помошник Секретар за Европски и Евроазиски прашања Викториа Нуланд во Гевгелија, Македонија
10 март 2016
Средба министерот Спасовски со Делегација од швајцарскиот Државен секретаријат за миграција; г. Урс Фон Арб, заменик директор; Н.Е. г-ѓаСибил Зутер, Амбасадор на Швајцарија во РМ
09 март 2016
Средба на министерот Спасовски со Шефот на делегацијата на Обединетото Кралство во ОБСЕ г-ѓата Сијан Меклеод
08 март 2016
Промоција на новите полициски службеници
05 март 2016
Министерот Спасовски го посети повредениот полицаец во настаните во општина Бутел
05 март 2016
Средба на министерот Спасовски со Хојт Брајан ЈИ, помошник државен секретар во бирото за Европа и Азија
04 март 2016
Средба на Министерот Спасовски со Мохамед Ариф преставникот на УНЦХР
03 март 2016
Министерот Спасовски во посета на ПС Прилеп и СВР Битола
02 март 2016
Министерот Спасовски заедно со своите гости премиерот на Република Словачка Роберт Фико и министерот за внатрешни работи на Република Словачка Роберт Калинак го посетија Прифатниот центар за мигранти “Винојуг“ во Гевгелија
02 март 2016
Средба на Министерот Спасовски со Претседателот на Комисијата за европски прашања на Холандскиот Парламент г. Малик Азмани и нејзини членови
29 февруари 2016
Министрите Спасовски и Хованец во посета на Прифатниот центар за мигранти “Винојуг“ во Гевгелија
26 февруари 2016
Средба на Министерот Спасовски со амбасадорот на Република Словачка Мартин Безак
25 февруари 2016
Министерот Спасовски во посета на полициската станица Карпош
24 февруари 2016
Средба на министерот Спасовски со со Полскиот Амбасадор во РМ, г-дин Јацек Мултановски
18 февруари 2016
Средба на министерот Спасовски со г. Михаел Шпинделегер, генерален директор на Меѓународниот Центар за развој на миграциската криза
18 февруари 2016
Министерот Спасовски на средба со известители на Комисијата за почитување на обврските и заложбите на земјите членки на Советот на Европа Мониторинг г-ѓа Лиза Кристоферсен, г. Валериј Гилечи, г-ѓа Силви Афхолдер
17 февруари 2016
Посета на Омри Сегелман генерален директор за безбедност при Светскиот еврејски конгрес на МВР
17 февруари 2016
Посета на унгарскиот амбасадор Н.Е. г. Јозеф Бенцe на МВР
17 февруари 2016
Министерот Спасовски присуствуваше на промоција на Правописот на македонскиот јазик
17 февруари 2016
Министерот Спасовски ги посети полициските станици во Дебар, Струга и Охрид
16 февруари 2016
Министерот Спасовски ја посети полициската станица во Кисела Вода
15 февруари 2016
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Кралството Белгија Аник Ван Кластер
10 февруари 2016
Обраќање на Министерот Спасовски на работилницата за "Планирање и управување со полициски интегритет"
10 февруари 2016
Министерот Спасовски на средба со полицајците од ПС Мазрача
09 февруари 2016
Средба на Министерот Спасовски со г. Роберт Бершчински, заменик Помошник Дравен секретар
08 февруари 2016
Министерот Спасовски ги посети децата на загинатите бранители во одмаралиштето на МВР во Пониква
06 февруари 2016
Скрининг во рамки на проектот за поддршка на македонското МВР во справувањето со мигрантската криза
05 февруари 2016
Одржан состанок на Директорите на полициите и Шефовите на граничните служби на Република Макеедонија, Република Србија, Република Хрватска Република Хрватска и Република Австрија
03 февруари 2016
Јавна расправа на тема: Итни реформски приоритети на РМ- точка. 1: Владеење на право и судство, во Организација на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија;
01 февруари 2016
„Поддршка за воспо. на надворешен независен механизам на надзор на работата на полицијата“, Проектор е финансиран од Советот на Европа и Амбасадата на Кралството Холандија;
28 јануари 2016
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Р. Грција во РМ, г. Ларис Лалакос;
27 јануари 2016
Во просториите на ЕУ Инфоцентарот одржана промоција на „Стратегија за развој на полицијата 2016-2020“
27 јануари 2016
Посета на прифатниот центар во Гевгелија од директорот на БЈБ Савовски со неговиот словенечки колега Марјан Франк
26 јануари 2016
Посета на преставникот на ОН во Белград , Симона Никулеску
26 јануари 2016
Средба на Министерот Спасовски и Амбасадорот на Република Албанија
26 јануари 2016
Средба на Директорот на БЈБ, м-р Горанче Савовски и Директорот на словенечката полиција, г-дин Марјан Фанк
25 јануари 2016
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Република Словенија
25 јануари 2016
Средба на Министерот Спасовски со Холандскиот Амбасадор во РМ г. Вилем Пломп
21 јануари 2016
Средба на Министерот Спасовски со Средба со г. Волкер Турк, помошник Висок комесар за заштита, УНХЦР
21 јануари 2016
Средба на Министерот Спасовски со британскиот амбасадор Чарлс Гарет и со г. Ендру Кордери – експерт од Велика Британија
18 јануари 2016
Oфицијална посета на г. Небојша Стефановиќ – министер за внатрешни работи на Република Србија на Министерството за внатрешни работи на Република Македонија
16 јануари 2016
Надградбата на складот за чување на вишокот оружје и муниција финансиран од ЕУ и спроведен од програмата за развој на ОН УНДП
15 јануари 2016
Прес на Министерот Спасовски 14.01.2016
14 јануари 2016
Полициските службеници од Одделот за гранични работи ефикасно ќе се справат со сите идни предизвици
01 јануари 2016
Работна посета на Вице Премиерот за европски прашања Фатмир Бесими на МВР
23 декември 2015
Посета на германскиот амбасадорот Алтхаузер на МВР
21 декември 2015
Посета на амбасадорот на Велика Британија Чарлс Гарет
21 декември 2015
Посета на преставници од здружението на ветерани на одбраната и бебедноста на РМ
21 декември 2015
„Миграција на балканската рута-донаторска координација и хуманитарни предизвици
18 декември 2015
Конференција на тема"Миграции и прилив на бегалци во транзитните земји"
16 декември 2015
Oфицијална средба на Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со Министерот за безбедност на Босна и Херцеговина г. Драган Мектиќ
15 декември 2015
Клуб на Новинари-Безбедност и слобода на новинарите во Р.М
10 декември 2015
Седница на парламентарно собрание -ЦЕИ
10 декември 2015
Министерот Спасовски одржа прес конференција и брифинг со новинарите
07 декември 2015
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Шведска Матс Стафансон
07 декември 2015
Работна посета на СВР Куманово и прифатниот центар Табановце
04 декември 2015
Министерот Спасовски на работен состанок во СВР Скопје
03 декември 2015
Средба на Министерот Спасовски и Александер Кребл тим лидер на проектот на ЕУ
03 декември 2015
Ден на дрвото-Центар за обука
02 декември 2015
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Република Турција Н.Е г-дин Омур Солендил
01 декември 2015
Министерот Спасовски на работен состанок во канцеларијата на ЕУ во Скопје
01 декември 2015
Министерот Спасовски во посета на транзитниот прифатен центар во Гевгелија
28 ноември 2015
Средба на Министерот Спасовски со Амбасадорот на Република Словенија Н.Е г-дин Бранко Раковец
27 ноември 2015
Oфицијална средба на Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со министерот за внатрешни работи на Република Хрватска, Ранко Остојиќ
26 ноември 2015
Протоколарна средба на Министерот Спасовски со Амбасадорката на ОБСЕ Нина Суомалаинен
26 ноември 2015
Средба на Министерот Спасовски и претставници од ЗНМ
25 ноември 2015
Посета на кинескиот амбасадор Вен Зеншун на МВР
25 ноември 2015
Средба со г.Мартин Клаунке шеф за ИПА фондови
24 ноември 2015
Посета на американскиот амбасадор Џес Л. Бејли на МВР
20 ноември 2015
Донација од чешката влада
20 ноември 2015
Посета на британскиот амбасадор Чарлс Гарет на МВР
20 ноември 2015
Посета на преставникот на УНЦХР Мохамед Ариф на МВР
19 ноември 2015
Посета на заменик рускиот амбасадор Константин Берсенев на МВР
19 ноември 2015
Посета на Евро амбасадорот Аиво Орав на МВР
18 ноември 2015
Меѓународна конференција "Кризен менаџмент:Предизвици и перспективи"
18 ноември 2015
Посета на босанската амбасадорка Лепа Бабиќ на МВР
17 ноември 2015
Министерот Спасовски се запиша во книгата на жалоста отворена при француската амбасада
17 ноември 2015
Министерот Митко Чавков и Еврокомесарот Јоханес Хан во посета на мигрантите во Гевгелија
19 септември 2015
Средба во Охрид посветена на миграциската криза
04 септември 2015
Донација на ICITAP за проектот на форензика за реновирање на складиштето на докази и простории за обработка во МВР
15 јули 2015
Во печките на Југохром уништено запленето оружје и дрога
13 јули 2015
Промовирана кампањата “Driving through Macedonia”
11 јули 2015
Посета на Куманово и средба со претставници на Месната заедница “Тоде Мендол“
22 јуни 2015
Министерот Чавков во посета на СВР Охрид и на охридскиот Локален совет за превенција
20 јуни 2015
Министерски состанок на МАРРИ во Скопје
10 јуни 2015
“Обуката за обучувачи: Односи со јавност“
05 јуни 2015
Министерот Чавков ја посети кумановска Дива населба
28 мај 2015
Примопредавање на кабинетот меѓу новиот и стариот министер за внатрешни работи
15 мај 2015
7 мај Ден на полиција
07 мај 2015
ИКАС 2015
22 април 2015
34 години - Единицата за Специјални Задачи Тигар
22 април 2015
Презентација на истражување на јавното мислење за 2014
22 април 2015
Комора за приватно обезбедување
22 април 2015
Потпишан договор за соработка со фондацијата „Фалконе“
22 април 2015
33 години ЕСЗ Тигар
22 април 2015
Галерија 5
22 април 2015
Кандидати за полицајци, генерација 2015/2016
22 април 2015
Напред розово 2014
22 април 2015
Оперативна Акција „МРЕЖА'
22 април 2015
AIR Screening – селекција во воздух на кандидатите за пилоти
21 април 2015
32 години ЕСЗ Тигар
21 април 2015
Идните полицајци на раскрсниците
17 април 2015
Центар за обука на пилоти
17 април 2015
Европска недела на мобилност
17 април 2015
ЦЕНТАР ЗА ОБУКА
06 април 2015
Средба на министерката Јанкулоска со претставниците на ловните здруженија од беровско
16 март 2015
Петта регионална конференција на единицата за внатрешна
15 март 2015
Посета на ПО Матејче
02 октомври 2014
Прв состанок меѓу балканските и европските експерти за оружје
25 јуни 2014
Презентиран Предлог законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство
24 јуни 2014
Повлечи потег Куманово
17 мај 2014